Tarihçe

Kökleri 1947’ye kadar uzanan Taçspor Kulübü, Türkiye’de spor kültürünü toplumla buluşturan en önemli yapı taşlarından biridir ve Türk sporuna başta tenis olmak üzere, basketbol, yüzme, futbol ve voleybol branşlarında sayısız sporcu yetiştirmiştir. Taçspor Kulübü, bugün de özellikle tenis alanında ulusal ve uluslararası pek çok turnuvaya ev sahipliği yapmaktadır. Kuruluş yıllarında boks, futbol, karate şubeleri ile faaliyet gösterirken, takip eden yıllarda basketbol, voleybol, yelken, yüzme ve tenis şubelerini de kurarak ulusal ve uluslararası turnuvalarda yer almıştır. 1980’li yıllarda Erkek Basketbol takımı ile 1. Lig’de mücadele ederek önemli başarılara imza atmıştır.

1996 yılında Ataşehir’e taşınan, 2015 yılında ise Galatasaray SK’nın bir parçası olan Taçspor Kulübü, 25 dönüm arazi üzerinde spor ve sosyal imkanları ile üyelerine ve misafirlerine hizmet vermektedir. Bir parçası olduğu Galatasaray SK’nın yüz yılı aşkın birikimleri ve değerleri ile yol almaya devam eden Taçspor Kulübü’nün hedefi; başta tenis olmak üzere amatör branşlarda üst seviyede hizmet vermek ve genç sporcular yetiştirmektir.

Taçspor Kulübü, 1500 izleyici kapasiteli bir merkez kort ve 11 tenis kortu ile Türkiye’nin en büyük üç tenis altyapısından biridir. Galatasaray SK – Taçspor açık ve kapalı yüzme havuzları, jimnastik, karate , fitness gibi grup dersleri verilen salonlarının yanı sıra Galatasaray Kadın & Erkek Voleybol takımlarının evi olarak hizmet vermektedir.

Kulübümüz, 2022 yılında tamamen yenilenen ve Red Lion Restoran ve Tie Break Cafe adıyla hizmete açılan restoran ve kafesi ve ayrıca SPA merkezi ile yıl boyunca şehrin yoğun temposundan uzaklaşıp, aile ve dostlarıyla vakit geçirmek isteyen tüm Galatasaraylılar için bir buluşma noktası ve yaşam merkezidir.

Yönetim Kurulu

Ali Polat BENGİSERP
Mehmet Saruhan CIBARA
Altuğ ERİM
Cengiz ERGANİ
Reha KESKİN

Ahmet CEBECİ
Hakan MELEK
Kerem ARGÜDEN
Selçuk AZERİ
Elif UZUNER

Başkan
Başkan Vekili
Genel Sekreter
Sayman
Üye

Yedek Üye
Yedek Üye
Yedek Üye
Yedek Üye
Yedek Üye

+0

lisanslı sporcu Taçspor bünyesinde yer alıyor.

Aramıza katılacağınız günü heyecanla bekliyoruz.

Kulüp Kuralları

– Tesise farklı Kulüplerin renk ve sembollerini taşıyan veya andıran kıyafet ve simgeler ile girilmemesini,
– Tesis içinde bisiklet, kaykay ve scooter ile dolaşılmamasını,
– Tesise dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesini,
– Voleybol ve tenis sahaları dışında, tesis içinde top oynanmamasını,
– Üye ve misafirlerinin tesis içinde bulundukları mekana uygun olmayan kıyafet ile dolaşmamalarını; restoran alanına mayo ve saat 19:00’dan sonra antrenman kıyafetleri ile girilmemesini,
– Üye ve misafirlerinin tesis içinde kulüp yönetiminden müsaade alınmadıkça herhangi bir ürün ve hizmet tanıtımı ve pazarlamasını yapmamalarını,
– Üyelerimizin kulüpte bulunmadıkları zamanlarda hususi otolarını otoparka bırakmamalarını,
– 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun gereği kapalı alanlarda sigara, puro ve pipo içilmemesini önemle rica ederiz.

Kaybolan veya çalınan eşyalardan kulübümüz sorumlu değildir.

Yukarıda bulunan kurallar değişen koşullar ve gereksinmelere göre yönetim kurulunca değiştirilebilir.

Sizden gelenler
♾️

Yorumlarıyla katkı sağlayan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. ❤️